Piperyna i jej działanie odchudzające - czy warto?

W ciągu ostatnich liku lat o piperynie staje się coraz głośniej w Internecie i nie tylko. Jest ona głównie sprzedawana jako remedium na problemy z nadwagą. Zaleca się jej spożywanie w celu stymulacji zmniejszania tkanki tłuszczowej, podczas kuracji odchudzających. Wykazuje obiecujące wyniki nawet wśród osób otyłych. Jednak co to dokładnie jest piperyna? Jak działa? No i najważniejsze czy działa na tyle skutecznie, aby stosować ją w celach utraty wagi? Kolejne akapity powinny wyjaśniać te kwestie.

Co to jest piperyna?

Piperyna to składnik znajdujący się w ekstrakcie z owoców z czarnego pieprzu. Dokładnie, jest to alkaloid występujący zarówno w korzeniach, jak i owocach pieprzu czarnego (Piper nigrum) i pieprzu długiego (Piper longum). To dzięki niej dodanie pieprzu do potrawy sprawia, że otrzymuje ona pikantny smak. Jednak nie na tym kończą się jej właściwości. Ba! Okazuje się, że to dopiero początek. Prawdziwe działanie, które daje coś więcej niż doznania kubków smakowych. To warta uwagi kwestia, która pokazuje prawdziwe oblicze tej niezwykłej substancji.

Wpływ piperyny na organizm

Układ trawienny i dieta odchudzająca

Piperyna to wiele różnego rodzaju oddziaływań na ludzki organizm. Jeżeli chodzi o wpływ stricte na układ trawienny, alkaloid ten działa pobudzająco na końcówki zakończeń nerwowych od przełyku po jelita. Wspomaga to ukrwienie, a tym samym zwiększa jego szybkość trawienia poprzez większą produkcję soków trawiennych. Pobudzony w ten sposób metabolizm o wiele szybciej spala tłuszcze. Do tego dochodzi zwiększenie perystaltyki jelit, a więc ich naturalnych ruchów pomagających w wypróżnianiu, czego końcowym efektem jest pozbycie się zalegających mas złogów z organizmu.
Kolejno też zwiększa przyswajalność niezwykle ważnych składników takich jak witaminy z grupy B, koenzymu Q10 oraz selenu i beta-karotenu. W połączeniu z innymi składnikami środków odchudzających doskonale wpływa na zmniejszenie poczucia potrzeby podjadania między posiłkami, a także ogólne wzmaga poczucie sytości.

Stosując piperynę, po prostu je się mniej!

Piperyna to także stymulacja procesu znanego jako lipoliza. Jak sama nazwa wskazuje, proces ten ma coś wspólnego z tłuszczem. Właśnie! A żeby być jeszcze bardziej szczegółowym, można powiedzieć, że piperyna pomaga w procesie rozkładu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu dzieje się on szybciej niż zazwyczaj, czyli wtedy, gdy nie jest on stymulowany przez dodatkowe środki.
Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć, będąc przy procesach organizmu, związanych ze zmniejszeniem tkanki tłuszczowej, jest tworzenie się mięśni. Tak, ekstrakt z owoców pieprzu czarnego także wspomaga wzrost masy mięśniowej. A zamiana nadprogramowej tkanki tłuszczowej w tkankę mięśniową to jeden z celów większości osób chcących szczupłej i atrakcyjnej sylwetki.

Samopoczucie fizyczne i psychiczne

Piperyna ma działanie ogólnie pobudzające. Nie tylko zwiększa metaboliczne procesy trawienne, ale ogólnie dodaje energii. Energii zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej dającej moc do działania. Suplementując piperynę, nie tylko stymulujemy spalanie tłuszczu, ale chce się nam także wykonywać inne potrzebne w tym celu czynności, takie jak zdrowa dawka aktywności fizycznej.

Działanie piperyny i jej pobudzający wpływ na organizm to również właściwości antyoksydacyjne. Pozbywanie się wolnych rodników z organizmu to podstawa ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wolne rodniki to toksyny środowiskowe przyjmowane zarówno w jedzeniu, jak i przez skórę oraz w procesie oddychania. Ich namnożenie się w organizmie wywołuje poczucie zmęczenia, osłabienia i tak zwany stres oksydacyjny. Od niego już blisko do różnego rodzaju zachorowań począwszy od drobnych infekcji, po poddanie się groźnym wirusom i bakteriom aż po zmiany nowotworowe. Piperyna zmniejsza ryzyko zachorowania właśnie dzięki swojej przeciwrodnikowej skuteczności.

Działanie rozluźniające na organizm sprawia, że piperyna może okazać się także przyszłością w walce z depresją, czyli kolejną zaraz po otyłości plagą współczesnego świata. Rozszerza naczynia krwionośne w mózgu, stymulując procesy myślenia oraz zapobiega chorobie Alzheimera. Ponadto piperyna wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, np. na drogi moczowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Czy warto stosować piperynę jako środek odchudzający?

Na pewno. Stosowanie piperyny jest w większości przypadków w pełni bezpieczne. Jej działanie pobudzające cały organizm stymuluje różnego rodzaju procesy, w tym także te, które są odpowiedzialne za spalanie tkanki tłuszczowej. W połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną może znacznie zwiększyć ostateczne wyniki dbania o zmniejszenie wagi, odjęcia centymetrów, jak i ogólnie wzmocnienia i uatrakcyjnienia ciała.

Sama piperyna występująca po prostu w pieprzu może być niewystarczająca ze względu na jej wbrew pozorom niską zawartość w ziarenkach. Żeby móc poczuć jej prawdziwe działanie zaleca się stosowanie suplementów diety, zawierające ekstrakty o najwyższym stężeniu tego naturalnego, ale nie da się ukryć, że niezwykłego składnika.

Piperine Extra Strong jest preparatem z największą dzienną porcją piperyny. Preparat jest aktualnie w promocji - możesz zamówić go klikając przycisk poniżej